Ova odluka je izazvala brojne reakcije u javnosti, posebno zato što je Hrvatska srpskom bendu "Lavina" dala ukupno 24 poena — maksimalnih 12 od žirija i 12 od publike.

Iako nisu dobile nijedan bod od srpskog žirija, hrvatske predstavnice nisu bile razočarane i istakle su da su zadovoljne svojim nastupom i celokupnim iskustvom na takmičenju.

Foto: JESSICA GOW/AFP/Profimedia

 

- Na evrovizijskoj sceni u finalu, osećale smo se kao kraljice! Dale smo sve od sebe, a u finalu smo u potpunosti osetile prisustvo publike. Srećne smo! Hvala od srca svima koji su glasali i navijali za nas-  izjavile su devojke iz grupe Lelek neposredno nakon takmičenja i istakle su da njihov odnos sa kolegama iz Srbije nije narušen.

- Nemamo ništa protiv benda Lavina, zapravo, družili smo se u Beču i momci su nam rekli da nam pružaju maksimalnu podršku- poručile su one.

Foto: GEORG HOCHMUTH/APA/Profimedia/ATA images/A. Ahel

 

Na kraju, osvrnule su se i na pobednicu ovogodišnje Evrovizije, predstavnicu Bugarske, komentarišući njen trijumf u pravom sportskom duhu:

-I mi bismo joj dale 12 poena.

BONUS VIDEO: