Izvor:Foto: Privatna ahriva/printskrin

SPEKULACIJE O TELU: Forenzičar tvrdi - "nije Periš"

Izvor: Nportal

28.03.2022.

10:35

FORENZIČAR Časlav Ristić smatra da pronađeno telo muškarca u Savi kod Umke nije Matej Periš (27).

U beogradskoj opštini Čukarica, na Umci, juče je pronađeno telo muškarca u fazi raspadanja. Leš se zakačio za jedan splav, a Ristić smatra da nije reč o Perišu.

- Na lekarima sudske medicine je da utvrde koliko je leš dugo bio u vodi. Imaju svoje metode da to utvrde, a na taj način se utvrđuje i identitet. Čini mi se na prvu da to nije Matej Periš. Prema pisanju medija, leš u fazi raspada koji je pronađen, ima na sebi crni prsluk i trenerku crne boje, a iz medija smo saznali da je Periš trčao u majici i imao bele patike. Sama ta činjenica, prema mom mišljenju, dovoljna je da pomislimo da se ne radi o Mateju Perišu - govori on.

Ristić tvrdi da nema dileme da se Periš udavio, upoređujući slučaj nestalog Splićanina sa tragičnim događajem u kojem telo čuvenog pevača Duška Kostića nikada nije isplivalo nakon navodnog skoka u reku.

- Misterije nema u slučaju Periš. Misterija je jedino taj ulazak gde kamere nisu zabeležile taj ulazak. Ali kasnijom rekonstrukcijom i praćenjem njegovog signala na telefonu, meni je sve bilo jasno, čovek je ušao u vodu i nakon stotinak metara plivanja se udavio i sada će telo ili isplivati ili neće. Gledao sam snimke, radio sam mnogo takvih slučajeva, nema tu nikakvih dilema, sve ostalo su spekulacije. Mislim da se neće pojaviti sigurno. Zavisi gde je zapao. Ako se upleo u neko šiblje i granje ili se jednostavno zakačio kod Pančevačkog mosta za neki brod ili u nekom priobalju, možda nikada neće isplivati. Imamo slučaj i pevača Duška Kostića koji je skočio sa mosta i nije se pojavio 25-26 godina - ističe Ristić za Alo.

BloombergAdria.com

Kada je u pitanju identifikacija tela mogu se koristiti dve metode, govori forenzičar, dodajući da njegove kolege samo fiksiraju lice mesta.

- Utvrđuju identitet samo ukoliko je moguće da uzmu otiske kažiprsta, odnostno svih deset prstiju, ako su na lešu i dalje ruke, a na osnovu toga se utvrđuje njegov identitet. Druga stvar je da se uzima DNK profil i na osnovu bioloških tragova se utvrđuje ko je taj leš sada u vodi i utvrđuje se i na osnovu opisa i na osnovu garderobe koju je imao - zaključuje Ristić.

(Alo)

Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".

Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".