Извор:Фото: Профимедиа/В. Данилов
Дођите кукавице! Глумац одговорио на претње због изјаве о ЦГ
23.05.2026.
14:19
ГЛУМАЦ Славиша Чуровић открио је да је последњих дана на друштвеним мрежама добио низ увреда и озбиљних претњи након што је јавно изнео став о референдуму одржаном 21. маја 2006. године и одвајању Црне Горе од Србије.
Он је навео да је због својих изјава, али и критика упућених колегама које су подржале независност, постао мета напада на друштвеним мрежама.
- Сада ће знам после ове емисије одмах повици из Црне Горе: "Ево ово". Па ево. Шта је боље Црној Гори од тога што смо се одвојили 2006. године? Ја сам био против тога. Био сам тада на том митингу за заједничку државу. Водио сам тај митинг и сваки који је био за останак заједничке државе док ми је жена седела трудна у изнајмљеном стану у Београду. То је врло једноставно. Српство се не наплаћује. Нема то да ми неко плати да ја то водим - почео је причу Чуровић код Љиљане Смајловић и додао:
- Ови који су били плаћени и водили митинг да се Србија и Црна Гора одвоје, који су рекли да је мој главни град негде тамо далеко, они исти ево их сада у Београду у свим серијама. Па што си се онда одвајао?
BloombergAdria.com
Након тога, глумац се огласио и на друштвеним мрежама, где је навео да добија озбиљне претње и увреде, али је истакао да га то није поколебало.
- Сви ви, који ми нападате породицу, добро знајте, да сам Новаков син, Славков брат, Миливојев унук, Новака Ашанина праунук, Јована Кршикапе чукунунук, Драгића Чуровића. Нешто имам од тога у себи, па рачунајте са тим. Кукавице! Има нас, нешто око 17-оро браће и Пејовића и Петровића и Чуровића. Ту смо - написао је и додао: - Па дођите. Свуда идем сам или са браћом и пријатељима. Да ми дате то што сте наумили… Ако вам баста. Спреман сам. Одувек - наставио је.
Глумац је на крају нагласио да никада није направио ниједан гест против било које нације из бивше Југославије, те да има кумове и пријатеље свих вера које воли, али је подвукао: "А своју српску највише".
На крају, показао је да је остао доследан свом ставу:
- Рекао сам НЕ 2006. и рекао бих га и сада. По цену свега, коју сам платио.