Извор:Фото: Antonio Ahel/ATAImages

Водитељка суспендована због Карлеуше

Извор: Нпортал

18.06.2026.

11:06

"БИЛА сам кажњена месец дана..."

Леа Киш открила је да јој је својевремено смањена плата због певачице Јелене Карлеуше. 

Ипак, шокантнија чињеница је било Леино признање да јој је Карлеуша чак и пружила подршку кад је пролазила кроз пакао. 

- Никада нисам била ни у чијем клану. Само сам била храбра да сам у сваком тренутку мимо уредника могла да доведем своје госте. Карлеуша тада није била на списку оних који могу да уђу у ту медијску кућу где сам радила, али је била актуелна и ја сам је позвала. Тада сам добила умањење плате, али сам имала сјајну емисију. Никада нисам подлегала утицају, уценама и забранама. Много пута сам била кажњавана. Јелена је била забрањена, али ја сам одлучила да је позовем, шта је могло да се деси. Емисија је ишла уживо. Једино што је могао да уради уредник јесте да ме позове и да ми каже да сам суспендована или да ми је скинуто 50 посто од плате - рекла је Леа у једном интервјуу. 

BloombergAdria.com

"Била сам кажњена месец дана" 

Подсетимо, Леа је своју телевизијску каријеру започела 1983. године на ТВ Београд, након чега је прешла на ТВ Политика где је са само 24 године постала уредник информативне емисије "Дан". 

У једној емисији водитељка је испричала како је телевизија функционисала тих година и по каквом се систему радило, а онда је открила да је била суспендована због интервјуа који је урадила са партијархом Павлом.

- У то време је било сензацијално и страшно, а сада делује бенигно и смешно то што ми се десило када сам успела да преко Богословског факултета добијем ексклузивни интервју Патријарха Павла за РТС, али то није ишло путем наше редакције, није одобрио уредник, па није одобрио овај, па онај, па није послао свог новинара него сам ја све то урадила и донела пред Божић један божанствен интервју који није био емитован, то је био један велики скандал и ја сам била кажњена месец дана - испричала је водитељка за домаће медије.

(Ало)