Тесла јео само ЈЕДНО воће - веровао да побољшава рад мозга
01.10.2024.
09:07
Тесла је, наиме, придавао велики значај својој исхрани.
Никола Тесла, један од најпознатијих проналазача и визионара 20. века, био је познат по својој аскетској исхрани, која се заснивала углавном на биљној храни. Према неким изворима, Тесла је вец́и део свог живота практиковао вегетаријанство, верујуц́и да му таква исхрана повец́ава енергију и побољшава ментални фокус.
Тесла је у једном интервјуу поделио своју филозофију исхране, истичуц́и важност избора намирница које уносимо у своје тело. „Храна је можда најважнији фактор који утиче на нашу способност размишљања и креативности“, рекао је Тесла.
Иако је Тесла био познат по скромности и једноставности у исхрани, није се плашио експериментисања. Неки извори наводе да је Тесла практиковао кратке периоде поста, верујуц́и да чисти тело и ум од токсина, побољшавајуц́и менталну бистрину, преноси Клик.хр.
Детаљи његове исхране често су тајновити и контроверзни, али многи истраживачи се слажу да је Теслина скромна исхрана заснована на биљци одиграла кључну улогу у одржавању његове виталности и менталне оштрине. Када је реч о дневном распореду оброка, Тесла је имао необичне навике. За доручак би обично попио једну до две шоље топлог млека и појео неколико јаја. Често није имао ништа за ручак, а држао се два главна оброка дневно: доручка и вечере. За вечеру би јео поврц́е и супу, а за ужину би узео парче сира и јабуку.
Супротно уобичајеним препорукама да је људима потребно осам сати сна дневно, Тесла је ретко спавао и тврдио је да му недостатак сна не смета. Његове праксе спавања биле су необичне, а доктори су генерално предлагали више спавања да би одржали здравље. Међутим, Тесла је тврдио да му је довољно само неколико сати сна да се осети потпуно напуњен енергијом.
Тесла је био познат по свом аскетизму и контроли, а његова исхрана и навике спавања били су део његове посебне животне филозофије. Ове навике, колико год биле неконвенционалне, допринеле су његовој невероватној креативности и способности да дође до идеја које су промениле свет.