Извор:Фото: Профимедиа

6 Ствари које мудра жена себи никада неће дозволити

Извор: Нпортал

13.12.2024.

09:21

Псигхолог тврди да постоји 6 ствари које мудра жена себи никада неће дозволити.

Познати психолог Михаил Лабковски деценијама помаже људима да се носе са животним сложеностима, са посебним фокусом на емоционалне проблеме са којима се суочавају многе жене. Његови савети одјекују јер су практични, саосећајни и дубоко укорењени у реалности људског понашања.

BloombergAdria.com

 

Ево 6 кључних грешака за које мисли да жене често праве и како их избећи да би живеле испуњенијим и отпорнијим животом.

1. Претерано бринете о томе шта други мисле.

Једна од највећих замки је превише забринутост за мишљење других. Лабковски тврди да сумња у себе често доводи до таквог понашања. Непрестано тражење одобрења или покушај да се угоди свима је заморно и бескорисно.

Људи са стабилном психом не троше енергију размишљајући о томе шта други мисле о њима. Право самопоуздање долази изнутра.

Размислите о овоме: када сте се последњи пут осећали заиста срећним док сте покушавали да импресионирате неког другог? Унутрашња лепота, карактер и јединственост су оно што заиста привлачи друге, а не површни покушаји да се уклопе.

Као што је Еленор Рузвелт мудро рекла: „Нико не може учинити да се осећате инфериорним без вашег пристанка.

2. Остајете на послу који мрзите.

Многе жене верују да је подношење несреће на послу неопходна жртва. Лабковски оспорава ову идеју, тврдећи да рад треба да инспирише и доноси радост, а не патњу.

„Ако мрзите да идете на посао сваки дан, време је да преиспитате свој пут“, саветује он. То не значи да неодговорно напустите посао, већ да пронађете каријеру која одговара вашим интересима и страстима.

Конфучије је то савршено рекао: „Изаберите посао који волите и никада нећете морати да радите ни дана у животу.

3. Немогућност постављања граница

Да ли кажете да када желите да кажете не? Лабковски примећује да многе жене толеришу непријатне ситуације или понашање из страха од сукоба или кривице. Међутим, ова навика само рађа љутњу и несрећу.

„Јасне границе су знак самопоштовања“, објашњава Лабковски. Ако стално издржавате, на крају ћете постати исцрпљени или чак физички болесни.

Како пише Лабковски: „Они који су ментално здрави фокусирају се на своја осећања и увек бирају себе. Ни лепота ни љубав не захтевају жртву. А ако то захтевају, то дефинитивно није ваша прича. Излази. Не постоји сврха због које је вредно издржати нешто у вези.” Постављање граница није себично – важно је. Заслужујете однос и окружење које поштује ваше потребе и удобност.

4. Брзо трчање кроз живот

У друштву које велича заузетост, лако је бити ухваћен у трци за постизањем резултата. Али, како упозорава Лабковски, живот није спринт.

Успори. Срећа није оно што постигнете за кратко време, већ како уживате у путовању.

Одвајање времена за уживање у малим животним тренуцима, било да је то мирна јутарња кафа или вечерња шетња, помаже нам да пронађемо равнотежу и захвалност.

Запамтите: „Живот је оно што нам се дешава док правимо друге планове“ (Ален Саундерс).

5. Игноришете сопствене жеље

Жртвовање сопствених потреба да бисте задовољили друге може изгледати племенито, али то често води до изгарања и несреће. Лабковски наглашава да препознати своје жеље и следити их није себично – то је од виталног значаја.

Не можете сипати из празног бокала.

Када дате предност свом благостању, боље сте опремљени да подржите друге.

Како пише Лабковски: „Људи се не воле зато што се савијају. Жена ће за мушкарца бити само празно место ако се о њој не може рећи ко је, шта је и шта воли за доручак. Парадокс је да мушкарци једноставно обожавају курве жене.”

6. Покушај да контролишеш неконтролисано

Живот је пун неизвесности и никакво преиспитивање их не може спречити. Лабковски саветује да одустанете од жеље да микроуправљате сваким аспектом свог живота.

Фокусирајте се на оно што можете да контролишете: своје поступке, ставове и реакције.

„Питају ме зашто је жени која је самодовољна, успешна, сама се носи са свим проблемима, финансијски независна и испуњена, потребан мушкарац. Одговарам: на радост. У породици, оба човека дају једни другима радост. Ако човек у другом не види срећу, већ јединицу за обављање одређених функција, онда је то крај“, каже Лабковски.

Молитва за спокојство одражава ову мудрост: „Господе, дај ми спокојства да прихватим ствари које не могу да променим, дај ми храбрости да променим ствари које могу да променим и дај ми мудрости да знам разлику.“

Срећа и отпорност се не односе на савршенство, већ на избор. Изаберите самопоштовање уместо сумње у себе. Изаберите радост над обавезама. И изаберите да отпустите оно што не можете да промените.

Стил