Ruski vojnici su tokom zajedničkih vežbi uvežbavali dovođenje jedinica za primenu nuklearnog oružja u najviši stepen borbene gotovosti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Belorusije.

U Belorusiji je 18. maja počela obuka jedinica za borbenu primenu nuklearnog oružja i nuklearno obezbeđenje. Minsk navodi da je reč o planskoj aktivnosti u okviru Savezne države, koja nije usmerena protiv drugih zemalja.

 

 

Beloruske jedinice su tokom vežbi uvežbavale dobijanje specijalne municije za raketni kompleks "Iskander-M" i njeno postavljanje na rakete-nosače.

Ministarstvo odbrane Rusije objavilo je snimke rada vojnika tokom vežbi, uključujući pripremu raketnih kompleksa i letove borbene avijacije.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: