Žrtve su uglavnom žene, čije snimke objavljuju bivši partneri. Iako je u mnogim zemljama osvetnička pornografija krivično delo, u Srbiji to nije slučaj.
Fenomen se brzo raširio internetom, pa postoje brojne grupe na društvenim mrežama koje se isključivo bave širenjem ovakvog sadržaja. U ovom trenutku, žrtve mogu jedino privatnom tužbom da potraže pravdu, što retko koja od njih čini zbog osećaja sramote, stida i straha.
Advokat Nemanja Milošević gostovao je u jutarnjem programu Kurir televizije gde se dotakao prikupljanja dokaza.
- Dokazi su uglavnom lako prikupljivi jer imate materijal koji je objavljen javno odnosno na internetu. Mogu mu svi pristupiti vrlo lako. Međutim, ono što je problem pravno i procesno je ko je to objavio. Mi imamo informaciju da je slike posedovalo jedno lice, ali postavlja se pitanje da li je ono i objavilo.
On je možda dao drugu ili je možda ona dala drugarici, pa je ta osoba prosledila dalje i taj neko terći je objavio. Mi tu možemo prepoznati solidarnu odgovornost. Ako ne znamo ko je objavio, možemo da tužimo više lica i onda solidarno da odgovaraju za takvu štetu koja je nastala. To spada u nematerijalnu štetu koja se ogleda u povredu časti, ugleda - rekao je advokat.
Pročitajte još
BONUS VIDEO:
POGLEDAJTE KAKO 600 POLICAJACA HAPSI KRIMINALCE Upali u više od 80 stanova
(Kurir)
Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".
Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".