Šta se zaista desilo u Pekingu? "Tramp nije razumeo poruku"

Izvor: Nportal 18.05.2026 14:11

Povratak na vest

Vaš komentar

Top komentari

Kazo

18.05.2026 19:48

Amerika je tigar od kartona u odnosu na Kinu !!!

+2 -0

0 Odgovora

Boris

19.05.2026 00:26

Razumeo je on sve zato je i izgledao kao "podvijenog repa"

+1 -0

0 Odgovora

Opet ja smetam

19.05.2026 06:35

Ma nije važno da li je dementni tumpavi uopšte razumeo šta mu je Si pričao, niti da li je Si razumeo njega. Njih dvojica su verovatno sedeli za stolom, klimali glavom jedan drugom i povremeno ubacivali „great success“, „historic deal“ i „friendship between nations“, dok prevodioci već treći put menjaju baterije od muke. Ali Tump je po izlasku pred novinare sav ozaren objavio: „Razgovori su bili fantastični! Nikad bolji! Veoma uspešni! Si me poštuje, svi me poštuju!“ Naravno, niko živ nije uspeo shvatiti šta je konkretno dogovoreno. Jedni kažu trgovina, drugi carine, treći Tajvan, četvrti klima… a peti tvrde da su zapravo pola sastanka proveli tražeći dugme za klimu u sali. Ali ono najvažnije Tump nije zaboravio naglasiti: „Prodali smo im američke putničke avione! Najbolje avione! Ogromne avione!“ I tu kreće haos. Američki novinari pokušavaju objasniti narodu šta se dogodilo, ali prosečni Amerikanac i dalje nema pojma ni gde je Si došao, ni zašto, ni šta je potpisano. Jedan na ulici mrtav ozbiljan kaže: „Wait… is China near Texas?“ Drugi pita da li je Si novi vlasnik TikToka. Treći misli da je „Beijing“ ime golf terena na Floridi. A Tump sav ponosan obilazi medije i ponavlja kako je „spasio ekonomiju sveta“, dok iza njega berza pada, prevodioci daju otkaze, a Boeingovi direktori otvaraju šampanjac. I taman kad smo mislili da ne može luđe — BREAKING NEWS! Pentagon objavio da je Trump postao vrhovni komandant međugalaktičkih savezničkih snaga protiv vanzemaljaca. Na konferenciji stoji u zlatnom odelu, iza njega američka zastava i nešto što liči na pokvareni mikrotalasni radar, i govori: „Vanzemaljci me poštuju. Nikada nisu videli boljeg komandanta. Mars će plaćati carine!“ Novinari u šoku. NASA ćuti. A jedan mali sivi vanzemaljac iza bine samo skida slušalice i govori: „Braćo… pogrešna planeta.“ 😂

+2 -0

0 Odgovora

Povratak na vest