Britanac zarobljen u Ukrajini: Puzao sam, bol bio nepodnošljiv

Izvor: Nportal 19.05.2026 09:32

Povratak na vest

Vaš komentar

Top komentari

Surovi

19.05.2026 13:10

Zašto se ovde uporno provlači sumnja u činjenicu da je bio plaćenik? Englez, vojnik, zaroblen po vlastitom priznanju na prvoj liniji, šta je drugo mogao biti?! Kuvar? Humanitarac? Koliko znam Ženevska konvencija se ne odnosi na plaćenike. Zato neka bude sretan što su ga Rusi zarobili umesto da ga ubiju na licu mesta. Neka odsluži svoju kaznu i neka ide svojoj kući šepajući. To je njemu njegova borba dala.

+86 -0

2 Odgovora

Usa

19.05.2026 17:32

Tako je!! Onda ne moze biti ratni zarobljenik, vec obican kriminalac, koji ce biti u zatvoru. Ostalo je jos 13 ipo godina. Pa kad izadje, imace 46, taman za neki novi pocetak.

+20 -0

0 Odgovora

ZoMa

03.06.2026 22:10

Dosao je da ubija Ruse. Dolazili su da i u Jugoslaju da ubijaju Srbe. Takvim se ne treba suditi. Nacisti uvek nacisti.

+1 -0

0 Odgovora

Lala

19.05.2026 14:40

Niko ga nije prisilio da učestvuje u tom ratu. Pošto to nije njegova domovina i tamo je aktivno učestvovao u borbama, može se smatrati samo plaćenikom. Ko se svesno izlaže takvom riziku, mora računati i na posledice.

+55 -0

0 Odgovora

po zakonu

19.05.2026 14:46

sad moze da pise memoare i kad napuni 50 godina eto love, ali sad je malo na cekanju

+41 -0

0 Odgovora

Kako se nasekirah

19.05.2026 15:26

zbog britanskog plaćenika koji ne može da nastavi da ubija Ruse!Neka ga nek skapa kako dolikuje pacovu!!!

+51 -0

0 Odgovora

Mohikanac

19.05.2026 15:48

2 meseca u podrumu sa otvorenim prelomom? Koja bajka... A gangrena? Koje su to lovačke priče....

+58 -0

1 Odgovor

Boža

19.05.2026 18:15

I poslala mu pare u zatvor da kupi hranu. Komedija.

+23 -0

0 Odgovora

Komentator

19.05.2026 16:08

Uveseljava me licemerje Britanaca. Prvo, Ženevska konvencija ne tretira strane plaćenike isto kao regularne vojnike zarećene države. Ali oni se pozivaju na nju u političke i propagandne svrhe. U njihovim preporukama za putovanje u Ukrajinu, Ministarstvo savetuje: "Ako putujete u Ukrajinu kako biste se borili, vaše aktivnosti mogu da predstavljaju kaznena dela prema zakonima Ujedinjenog Kraljevstva." Dakle, samo "mogu da predstavljaju" ne i da budu. Da li će nešto da bude kazneno delo ili ne ne zavisi od dela, nego od njihvih političkih interesa.

+19 -0

0 Odgovora

Solo

19.05.2026 16:25

Placenici uvek zavrse moljakanjem i kukanjem da ih je njihova zemlja napustila i nemoze da ih izbavi iz zatvora gde su poslati da sluze dugogodisnje kazne..a ti isti vojnici sluzeci njihovoj zemlji su ubijali neduzne pocev od Avganistana,Iraka,Libije,Srbje na Kosovu,Srpske u Bosni i da nepominjemo njihove akcije po celoj planeti pobudujuci nove buntovne akcije kao i kod nas u Srbiji gde Vucic nema kontrolu zemlje i pravi nam haos sa nasiljem koje nezeli da suzbija jer mu je zao da bije njegovu brace i sestre koje mu ruse zemlju i batinjaju narod svaki dan..Sokantno kako vodi zemlju protiv nasilja ali moze da plati visoku cenu svoje lilihip-politike koju vodi..jer narod je na ivici tolerancije i morace da se sami organizuju jer niko neveruje vise ni policiji jer su debelo ugrezli u kriminal decenijama..i kao sda nesto pokusavaju da ociste a svaki drugi policajac je kupljen od raznih kriminalnih klanova pa cak i poslanici i neki Ministri..

+11 -3

0 Odgovora

Casper

19.05.2026 16:48

Britanci najvise a pogotovo nepocesljani Jonhson su ovaj rat zeljeli.Koliko misle o svojim drzavljanima dobra je izjava ove zene iz Litvanije, da po tom pitanju, oslobadjanju ili razmjeni britanskih zarobljenika nije bilo bilo kakve aktivnosti.Dobro je Trump rekao da neke drzave Evrope ne moze prepoznati i da su se mnogo promjenile.Jedna od tih drzava je i Britanija.

+17 -0

0 Odgovora

Casper

19.05.2026 16:48

Britanci najvise a pogotovo nepocesljani Jonhson su ovaj rat zeljeli.Koliko misle o svojim drzavljanima dobra je izjava ove zene iz Litvanije, da po tom pitanju, oslobadjanju ili razmjeni britanskih zarobljenika nije bilo bilo kakve aktivnosti.Dobro je Trump rekao da neke drzave Evrope ne moze prepoznati i da su se mnogo promjenile.Jedna od tih drzava je i Britanija.

+9 -0

0 Odgovora

Casper

19.05.2026 16:48

Britanci najvise a pogotovo nepocesljani Jonhson su ovaj rat zeljeli.Koliko misle o svojim drzavljanima dobra je izjava ove zene iz Litvanije, da po tom pitanju, oslobadjanju ili razmjeni britanskih zarobljenika nije bilo bilo kakve aktivnosti.Dobro je Trump rekao da neke drzave Evrope ne moze prepoznati i da su se mnogo promjenile.Jedna od tih drzava je i Britanija.

+7 -0

0 Odgovora

Jedan tata

19.05.2026 17:23

Hajde sada da se malo pravimo ludi i naivni kao male veverice. Momak je išao vodjen mržnjom da ubija ruse. Ukrajinci su ga plaćači za učešće u borbi, i to je to. Posle bi se po pabovima hvalisao koliko je rusa ubio. Medjutim, u ratu platiš cenu. Takvi zarobljenici ne mogu imati isti status kao mobilisani državljani Ukrajine. Za plaćenike Ženevska pravila ne važe. Znači, što je tražio-dobio je. Treba da bude srećan što ga nisu odmah likvidirali. Uzgred, šta mislite kako bi se proveo rus ako bi ga negde uhvatili englezi da ratuje protiv njih ? Za tu torturu se ne bi ni saznalo. Zato bolje da ćute i ne talasaju.

+20 -0

0 Odgovora

Milvas

19.05.2026 19:58

Baš mi je žao. Mislim žao mi je što ga odmah nisu ubili. Pošao čovek u avanturu i da za lovu ubija Ruse. Ubiti ga kao pseto.

+17 -1

0 Odgovora

dragan

19.05.2026 20:02

Britanija se brine o placeniku a sta je sa Radovanom Karadzicem i uslovima u kojima robija.

+18 -1

0 Odgovora

Kale

19.05.2026 20:23

Engleska prvo komentarise kako su optuzbe lazne,on sam priznaje da je placenik,a na kraju iz ministarstva pisu o placenistvu i medjunarodnim vojnicima i kaznama i pravu ahhaha haha koja komedija

+15 -0

0 Odgovora

Srpko Medeni

19.05.2026 22:04

Pacov engleski , Bogu da zahvali što je naleteo na Ruske gejeve , tako da ga je samo dupe junačko spaslo . Da je naleteo na prave Ruse taj se leba ne bi najeo .

+12 -4

0 Odgovora

Ima nas koji nismo ludi

19.05.2026 23:01

''Grozna'' Rusija dozvoljava da ga intervjuiše BBC, a ''humani'' Britanci, koji stoje iz svakog zla u Svetu kukumavče nad plaćenikom, koji je u Ukrajinu došao da UBIJA !

+17 -0

0 Odgovora

Lala

05.06.2026 14:38

UK plaćenik dosao da za novac ubija Ruse...I? Treba ga polako,mesecima rostiljati...

+1 -0

0 Odgovora

Povratak na vest