Он је рекао да је то потпуно погрешно, те да већина Срба прави велику грешку. По његовим речима најбоља ствар коју у том тренутку треба да кажете јесте "Христос Васкрсе".
Он сматра да се на тај начин изражава много већа емпатија, те да су то заправо праве речи утехе.

Фото: Јутјуб принтскрин/Dok anđeli spavaju, Новости
Питање које је све нас некада мучило јесте – како изјавити саучешће?
- Најбитније је бити прибран и наћи се у сваком тренутку породици преминулог. Данас, када свакодневно имамо трку са временом, све више се опредељујемо да напишемо прими моје саучешће преко поруке. То не мора да вас чини несрећним, јер нико вам неће замерити уколико се срочи порука из срца.
Прочитајте још
- Уколико нисте у могућности да уживо упутите реч утехе, постоји начин да испоштујете ожалошћене. Неће бити необично или ружно, уколико у жалосним тренуцима изјавите саучешће преко поруке. Ако се ради о некоме са ким нисте били посебно блиски, а осећате потребу да изјавите саучешће, порука је добро решење.

Фото: В.Ћирић
Прими моје саучешће преко поруке – да ли је то погрешно?
- Најбоља је жива реч и контакт, али игром случаја, данас, у многим ситуацијама нисмо у могућности да будемо присутни уживо. Уколико вас је смртни случај изненадио порука саучешћа у том тренутку не може да шкоди. Наравно, касније у току дана или сутрадан, када породица преминулог отвори врата своје куће – ви ћете упутити и усмено саучешће и речи утехе.
- Са друге стране, уколико сте ви и особа којој желите да изјавите саучешће раздвојени, не преостаје вам ништа друго него да упутите поруку. Једноставно, физички је у многим ситуацијама неизводљиво да се истог трена створите ту и да пружите уживо речи утехе. У оваквим ситуацијама, уколико постоји та могућност, понудите особи која је претрпела губитак, да се видите преко видео позива. Овај гест ће значити сигурно, јер се на тај начин осећа једна врста блискости.