Бугарска је победом Даре и песме "Бангаранга" на Евровизији 2026. у Бечу уписала велики успех, а део те победничке приче постао је и Сабрија Вулић, некадашњи шеф црногорске евровизијске делегације. После година критика које је трпео због ангажмана у црногорском тиму, Вулић је поручио да је коначно осетио понос победе на највећој музичкој сцени Европе.

„Уградио сам себе у победнички пехар Евровизије“

Након победе, Вулић се огласио на Фејсбуку и открио да је са задовољством прихватио позив да буде члан бугарске делегације. Како је написао, није ни слутио да ће се тај ангажман завршити на најлепши могући начин.

Фото: Фејсбук/Sabrija Vulic

 

 

- И тиме сам, морам признати неочекивано, уградио себе као јединог из Црне Горе у победнички пехар Евровизије захваљујући у првом реду Дари и "Бангаранги". Хвала Илијасу Кокотосу што је веровао у мене, хвала Симеону Кабасову што ме прихватио као свога - написао је Вулић.

Његова објава брзо је привукла пажњу евровизијске јавности у региону, посебно због тога што је Вулић годинама био на удару критика док је радио у црногорској делегацији.

Порука онима који су га критиковали

Вулић није заобишао ни оне који су, како тврди, годинама доводили у питање његов рад и стручност. У објави је отворено поручио да је дуго трпео коментаре и нападе на друштвеним мрежама, али да је сада добио сатисфакцију кроз успех бугарског тима.

Фото: GEORG HOCHMUTH/AFP/Profimedia

 

 

- "Хвала" хејтерима који су ме више од деценије малтретирали по друштвеним мрежама ни кривог ни дужног и "хвала" колегама које су ретко стале у моју заштиту. Исплатило се… Осетио сам тај понос и срећу победе на Евровизији. Значи, оно раније ипак није било до мене - закључио је Вулић.

Црна Гора остала без финала

Црна Гора се на Евровизији 2026. такмичила у првом полуфиналу, али није успела да избори место у завршници. Представници Тамара Живковић и група "Нова Зора" заузели су 13. место од укупно 15 такмичара.

Након сабирања гласова стручног жирија и публике, црногорски представници освојили су укупно 71 поен, што није било довољно за пролазак у финале.

(Курир)