Аргентинци су ушли у овај дуел као апсолутни фаворити да однесу сва три бода и упишу прву победу у првој утакмици њихове групе. Међутим, играчи Саудијске Арабије су им помрсили рачуне - савладали су их 1:2 (1:0) после преокрета.

Аргентина је голом Леа Месија из пенала у 10. минуту, а тако се завршило и прво полувреме. Чинило се да ће "гаучоси" имати лак задатак у наставку утакмице и да ће једино питање бити колико ће пута голман саудијске екипе вадити лопту из мреже.

Међутим, Ал Шехри у 48. минуту доноси изједначење, да би већ у 53. најбољи играч Арабије, Ал Давсари, постигао нови гол и донео предност условно "гостујућој" екипи од 1:2.

Испоставило се да је то и коначан резултат меча. Аргентина је наставила са јаловим нападима до краја, али нису успели да се домогну ни нерешеног исхода.

Мора се рећи да је ово највеће изненађење на Мундијалу до сада. За пролаз даље у групи "Ц", Аргентина и Саудијска Арабија се боре са Пољском и Мексиком, који свој меч играју такође данас, од 17 часова.