Сусрет је игран на стадиону Ахмад бин Али, а решен је дубоко у судијској надокнади. Први је мрежу затресао Розбех Чесхми ударцем с 22-23 метра у осмом минуту судијског продужетка, а победу је потврдио Рамин Резаеиан у 11. минуту надокнаде.

Иран је овим резултатом стигао до прве победе против неке европске репрезентације на светским првенствима, а стрелац првог гола је рекордер првенства за светску титулу. Он је погодио мрежу Велса након 97 минута и 56 секунди игре и тим голом поставио рекорд Мундијала.

Од увођења прецизног мерења времена на сусретима светских првенстава, дакле од 1966. године, никада није касније постигнут гол који је за неку екипу био победнички.