Јувентус је и званично остао без Кристијана Роналда, једног од најбољих играча на свету који већ годинама доминира светским фудбалом.

Прва утакмица у којој Роналдо није почео је била прошла против Удинезеа у којој су црно-бели изгубили поене. Утакмица се завршила нерешено, резултатом 2-2, а маестро из Португалије је на терен ушао мало пре 60. минута, међутим ни то није било довољно бјанконерима.

Прва утакмица без Роналда у Серији А је била против новог прволигаша Емполија. Ове године су ''плави'' ушли у први ранг такмичења након одличне сезону у Серији Б коју су завршили на првом месту. Очекивала се рутинска победа Јувентуса, а десило се потпуно супротно. Емполи је дошао до три поена голом у 21. минуту, а предност је задржао до последњег звиждука судије.

Твитер се нашалио на рачун навијача који је држао транспарент на коме пише ''Коме треба Роналдо?'', а најновији резултат показује колико је био битан један од најбољих играча света.