Бизарност је велика када се зна и податак да су за овај подухват платили 250.000 долара по глави за карту?!

Богати људи траже опасна узбуђења и пошто су постигли нешто тако немогуће као што је трајно финансијско благостање - њима је сада потребно нешто екстремно да би их "подигло", испричао је за Дејли Мејл др Скот Лајонс, психолог чији су клијенти неки од највећих богаташа.

Један од путника, Хамиш Хардинг је пре поринућа у Титану летео у свемир, док је пре тога био на Монт Евересту. Психолог објашњава то као потребу да се богати људи докажу сами себи, а то могу само тиме што себи пријуште нешто што већина људи не може ни да сања.

Др Лајонс је рекао да богати траже "тај осећај да су живи", јер су "финансијски безбеди, па сада ризик траже на другим местима".

Фото: Профимедиа

 

Ултра богати људи су иначе склони ризику, што их је вероватно и довело до тог великог успеха.

- Људи ће више тражити узбуђења ако су подложни досади. Како постајете екстравагантнији у животу, ствари постају мање узбудљиве. Тражите новитете јер вам ствари лако буду доступне - тврди др Лајонс.

Посада нестале подморнице Титан укључује британског милијардера Хамиша Хардинга, са нето вредношћу од милијарду долара, који се обогатио продајом приватних авиона и држи три Гинисова светска рекорда за прошла екстремна путовања.

На Титану је био и пакистански бизнисмен Шахзада Давуд (48) са седиштем у Британији и његов 19-годишњи син Сулеман. Сестра настрадалог бизнисмена је за стране медије рекла како Сулеман није ни хтео да путује са оцем, али му је ипак испунио жељу и упркос великом страху сео у Титан.

Породица Давуд је међу најбогатијима у Пакистану, али има јаке везе са Великом Британијом, а Шахзада живи у кући са шест спаваћих соба од 3,3 милиона фунти.

Четврти путник је Стоктон Раш чије богатство се процењује на 12 милиона долара, док је пети путник - ветеран француске морнарице "тежак" 1,5 милијарди долара.

(Курир стил)

БОНУС ВИДЕО: