Златни момци, успели су да се изборе у финалу и победе, а сви се питају која је тајна њиховог успеха.

Фото: Профимедиа

 

Једна која је засигурно заслужна за успех је дијета које се држе.

Како изгледа исхрана наших ватерполиста?

Ватерполисти дневно унесу и до 5 хиљада калорија, али због напора и стреса током турнира смршају и по неколико килограма.

Својевремено је кувар Велимир Симанић, док је кувао нашој репрезентацији, изнео њихов.

Према неким истраживањима, нутриционисти сматрају да професионални спортисти морају да унесу између четири хиљаде и пет хиљада калорија дневно. Симанић истиче да је унос калорија код ватерполиста индивидуалан.

- Доктор је с њима и преписује им ко колико чега треба да поједе. Оно што могу да вам кажем јесте да једу све и да нису избирљиви. Хране се на бази шведског стола тако за свакога има понешто. Ево и шта је најчешће на менију.

- Оброк не може да прође без пасте, меса, чорбе, рибе, доста воћа. Морају квалитетно да се хране јер само тако могу да издрже све напоре на турниру.

Исхрана се разликује према данима када се играју утакмице и када су спортисти слободни.

- Пред утакмицу обавезно једу пасту, лагана меса као што су пилетина или ћуретина, рибу. Специфично на пример за њих је што једу овсену кашу. После утакмице морамо да појачамо исхрану.

После меча потребно је надокнадити изгубљене калорије.

- Тада је исхрана појачана црвеним месом. Исхрана им је идентична после тренинга. Морају да једу калорична меса како би повратили снагу јер се доста троше.

Занимљиво је да слаткиши углавном нису на менију.

- Слабо. Али обавезно морају да уносе доста воћа у току дана. Такве људине, наравно, не бирају храну. Нема избирљивих. Сви једу све, врло су захвални. 

УОБИЧАЈЕНИ ОБРОК

Доручак: Овсена каша

Ручак: Чорба, паста, пилетина, ћуретина, риба, воће

Вечера: Јака меса попут црвеног

Стил