Судећи по речима грађана, преваре у месара постале су све ћешће.
Није редак случај да нас запослени у месарама варају разним триковима којих често нисмо ни свесни. Свако од нас је био сведок бар једном у животу овакве или сличне ситуације. У питању су различити трикови, а најчешће преваре се дешавају са месом и сухомеснатим производима.
Додавање грамаже постало је скоро уобичајена појава. Треба обратити пажњу и када се ради о већој грамажи меса или сухомеснатих производа, јер је тада много теже уочити превару. Када купци открију да су закинути на грамажи, најчешћа оправдања трговаца су да је све до ваге.
Прелепљивање декларација је једна од честих појава у маркетима и месарама. Најчешће се дешава на месу, чест случај да цена одређеног производа буде различита на каси и на пулту, због тога је потребно обратити додатну пажњу.
Још један од трикова је да када месари мере месо често испод папира ставе комад нечега, на пример пластичне амбалаже, па самим тим и грамажа буде већа, а у цену су урачунати и папир и пластична амбалажа. Купци често не проверавају грамажу, ни у продавници, а ни код куће.
Прочитајте још
Бивши месари огласили су се раније и на друштвеним мрежама и открили све трикове варања купаца у месарама.
"Да знате, месо долази истоварено с водом, тако да, ако вам нарежу килограм шницли и дођете кући и ставите у фрижидер, након неколико сати неће бити један килограм, јер месо калира. Имају и фору с вагом. Испод папира увек ставе комад нечега да грамажа буде већа јер тако шеф објекта у ком купујете ставља себи бонус у џеп", коментарисао је човек који је због тога што је открио трикове како месари варају људе дао отказ у месари.