Оне се сумњиче да су путем друштвених мрежа ступиле у контакт са више оштећених особа из Републике Србије и иностранства и доводиле их у заблуду да могу да остваре право на наследство покретне и непокретне имовине наводних покојних рођака.
Након успостављања контакта, оне су, како се сумња, нудиле помоћ и посредовање у поступку наслеђивања, за шта су тражиле и примале новчане уплате за наводне адвокатске и друге трошкове.
Детаљним оперативним проверама откривено је да Б. В. има 36 текућих рачуна у 13 банака, а С. К. седам текућих рачуна у три банке на територији Србије.
До сада је идентификовано девет оштећених особа из Србије и иностранства и утврђено да противправна имовинска корист коју су осумњичене на овај начин оствариле износи више од 5.000.000 динара.
Осумњиченима је одређено задржавање до 48 сати након чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведене надлежном вишем јавном тужиоцу у Београду.
Прочитајте још
Министарство унутрашњих послова апелује на грађане да се, уколико су на овај или сличан начин преварени, јаве најближој полицијској управи или полицијској станици.
Ухапсили су их припадници Министарства унутрашњих послова у Смедеревској Паланци, након вишемесечног оперативног рада у сарадњи са Посебним одељењем за високотехнолошки криминал Вишег јавног тужилаштва у Београду.
БОНУС ВИДЕО:
(Телеграф)