"У првим хрватски партизанским одредима били су већма Срби"

Извор: Нпортал 22.06.2026 21:00

Повратак на вест

Ваш коментар

Топ коментари

Micko69

22.06.2026 21:38

Naravno, a prvi hrvati koji su se prikljucili partizanima su oni iz maja 1945. A da i zaboravih partizanske komesare od 41-45, i to su ti hrvatski partizani i antifasist...

+21 -2

0 Одговора

Ljubica

22.06.2026 22:20

To su Srbi iz Hrvatske,jer ne postoji ni srpski Hrvati.

+35 -0

1 Одговор

Ivan Zgrozeni

23.06.2026 07:13

Ne postoji ni Hrvatska pravoslavna crkva.

+6 -0

0 Одговора

George USA

23.06.2026 00:47

Do Februara mjeseca 1942 godina, preko 50% partizanskih boraca, bili su iz Like.

+0 -2

0 Одговора

vladotimor

23.06.2026 06:00

Нису Срби из хрватске него Срби католици. хрватске није било, а поготово у Лици, Банији и Кордуну.

+2 -3

1 Одговор

Ljubica

23.06.2026 11:13

Većina ljudi, sa Korduna,Banije, a delom i iz Like, su bili i ostali, pravoslavci, nisu to, nikakvi Srbi katolici.

+7 -0

0 Одговора

sasa2

23.06.2026 06:57

hrvatski doprinos u borbama je bio nemerljiv.narocito kod staljingrada.....

+7 -0

0 Одговора

Ivan Zgrozeni

23.06.2026 07:28

Pogledao sam ceo govor. Sve vreme je masirao donji stomak. Pomenuo je da su druge zemlje pomagale nemacku vojsku: Rumunija, Madjarska, Italija, Finska... Samo je zaboravio da pomene Hrvatsku.

+6 -0

0 Одговора

Повратак на вест