Osim higijene, minđuše je potrebno čistiti i zbog održavanja njihovog prvobitnog izgleda, ali i zbog sprečavanja infekcija uha.
Naušnice koje nosite svakodnevno potrebno je čistiti dva puta nedeljno, a isto važi i za one koje nosite povremeno.
Čak i pre nošenja ih treba dezinfikovati, a ako je reč o srebrnim minđušama, dovoljno je jednom mesečno da ih očisite, jer srebro tamni.
Kako da ih očistite, a da ih ne oštetite?
Nakit se sa razlogom odlaže u kutije obložene mekanim tkaninama, ali i etiketama koje upozoravaju kako rukovati njime. Posebnu pažnju treba obratiti na osetljive materijale poput opala i srebra, jer oni lakše oksidiraju.
O ovakvim minđušama bi trebalo više da vodite računa i čistite ih štapićima za uši, kako biste došli do teže dostupnih područja, posebno ukoliko imaju neku vrstu kamena ili neobičan oblik.
Srebrni nakit možete očistiti sapunom i vodom, iako je tamnjenje neminovno, posebno kada se istroši dodatni premaz.
Iskoristite hidrogen
Ova tečnost dezinfikuje i uklanja nečistoće. Osim toga, može vratiti sjaj zlatnom nakitu. Sve što je potrebno jeste da na tupfer nakapate hidrogen i nežno obrišete naušnice.
Za više zaprljane minđuše koristite metodu potapanja. Sipajte hidrogen i ostavite minđuše neko vreme potopljene u njemu. Potom ih stavite u čašu vruće vode i pustite da odstoje jedan minut, a onda iskoristite štapiće za uši kako biste uklonili ostatke nečistoća.
Deterdžent za posuđe i voda
Ukoliko nemate vremena ili imate mnogo nakita, možete ga potopiti u toploj vodi sa dodatkom deterdženta za posuđe. Za čašu vode, dovoljna je kap deterdženta.
Posle 15 minuta potapanja, nežno uklonite nečistoće četkicom za zube i isperite čistom vodom.
Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".
Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".