Američki predsednik Donald Tramp stigao je na prvo jutarnje zasedanje gotovo sat vremena nakon početka. U trenutku kada je francuski predsednik Emanuel Makron otvarao sastanak i ostalim učesnicima poručio da će Tramp stići "za neko vreme", na mestu predviđenom za američkog predsednika sedeo je ministar finansija Skot Besent.
Po dolasku u dvoranu Tramp je obišao okupljene lidere, a zatim se zaustavio na čelu stola, okrenuo prema učesnicima samita i našalio se: "Ja sam šef."
NJegova opaska izazvala je smeh među ostalim državnicima.
Potom je krenuo prema svom mestu, usput prijateljski potapšao britanskog premijera Kira Starmera po ramenu i seo za sto. Nakon što je zauzeo svoje mesto, obratio se novinarima i kamermanima rečima: "Želite li da ostanete na sastanku? Meni ne smeta."
Pročitajte još
Međutim, francuski organizatori ubrzo su ispratili predstavnike medija iz prostorije.
Dok su lideri i zvaničnici pre njegovog dolaska razgovarali i čekali početak sastanka, Tramp je na svojoj društvenoj mreži Truth Social objavljivao nove poruke.