Амерички председник Доналд Трамп стигао је на прво јутарње заседање готово сат времена након почетка. У тренутку када је француски председник Емануел Макрон отварао састанак и осталим учесницима поручио да ће Трамп стићи "за неко време", на месту предвиђеном за америчког председника седео је министар финансија Скот Бесент.
По доласку у дворану Трамп је обишао окупљене лидере, а затим се зауставио на челу стола, окренуо према учесницима самита и нашалио се: "Ја сам шеф."
Његова опаска изазвала је смех међу осталим државницима.
Потом је кренуо према свом месту, успут пријатељски потапшао британског премијера Кира Стармера по рамену и сео за сто. Након што је заузео своје место, обратио се новинарима и камерманима речима: "Желите ли да останете на састанку? Мени не смета."
Прочитајте још
Међутим, француски организатори убрзо су испратили представнике медија из просторије.
Док су лидери и званичници пре његовог доласка разговарали и чекали почетак састанка, Трамп је на својој друштвеној мрежи Truth Social објављивао нове поруке.