Legendarni muzičar Goran Bregović (76) iznenadio je nedavno domaću javnost otkrićem da je tokom mlađih dana gajio simpatije prema kraljici narodne muzike, Lepi Lukić (86), čijom je pojavom bio potpuno impresioniran.
Susret dva potpuno različita muzička sveta dogodio se tokom zajedničkih turneja, u periodu kada su i "Bijelo dugme" i Lepa Lukić doživljavali ogromnu popularnost širom Jugoslavije.
Lepa je tokom sedamdesetih i osamdesetih godina bila neprikosnovena zvezda folk muzike, do te mere obožavana da je prva na estradi imala svoj klub obožavalaca pod nazivom "lepisti", a njena slava stigla je i do francuske televizije koja je o njoj snimila reportažu. Sa druge strane, "Bijelo dugme" je u isto vreme uživalo status kultnog benda među omladinom.
Foto: ATA images/A. Ahel
Prisećajući se tih dana, Bregović je iskreno govorio o tome šta ga je najviše privuklo kod čuvene pevačice:
Pročitajte još
- Ja sam bio zaljubljen u Lepu Lukić. Ne mislim zaljubljen u nju kao u ženu, bio sam zaljubljen u njen humor i zezanje. Bijelo dugme je izolovano živelo, nismo se nikad petljali sa estradom. E, onda se odjednom pojavila želja da se više radi, jer jesmo malo radili, svirali smo jednom u tri godine, i ajde, odjednom se pojavila ta turneja TV revije i odjednom se nađemo okruženi estradom. To je za nas bilo čudo neviđeno - ispričao je muzičar za "Nedeljnik".
Foto: Stefan Tomašević/ATA images
On je dodao da je čitav taj svet šoubiznisa bio ogromno otkriće za članove benda:
- Taj svet koji je imao neki humor koji mi ne znamo, svet koji živi na način i raduje se stvarima koje vi prvi put vidite. Ja sam Lepu Lukić gledao kao čudo. Jesam bio zaljubljen na neki način, ne sad kao da bih skakao na Lepu Lukić, verovatno jer sam se prvi put susretao sa šoubiz svetom, pa sam bio impresioniran njom. Ona je pričala takve neverovatne prostakluke, zbog kojih bi te mama išamarala kad kreneš tako nešto da ponoviš, ali je to bilo istovremeno tako duhovito i s takvim šarmom, koji verovatno samo jug Srbije ima na takav način. I to mi je bilo veliko otkriće, svima nama, ne samo meni.
Ovo neočekivano priznanje iz prošlosti ostavilo je Lepu Lukić potpuno zatečenom. Kraljica narodne muzike nije krila iznenađenje, ali joj je, kako sama kaže, imponovalo ono što je slavni roker izjavio.
- Prvi put čujem za to. Brega mi to nikad nije rekao. Je l' stvarno on to izjavio? Što bi on to rekao? Imali smo mi te turneje davnih godina, išli smo autobusom nas po 30 pevača. Bilo je i Bijelo dugme, sećam se. Lepo je to što je bio zaljubljen u mene, Brega je ipak Brega, nije bilo ko. Imponuje mi to, ali sad je kasno, imam dosta godina (smeh). Tad nisam imala ništa s njim. Davno je to bilo, tad smo bili svi mladi - poručila je pevačica uz osmeh.
(Blic)