Легендарни музичар Горан Бреговић (76) изненадио је недавно домаћу јавност открићем да је током млађих дана гајио симпатије према краљици народне музике, Лепи Лукић (86), чијом је појавом био потпуно импресиониран.
Сусрет два потпуно различита музичка света догодио се током заједничких турнеја, у периоду када су и "Бијело дугме" и Лепа Лукић доживљавали огромну популарност широм Југославије.
Лепа је током седамдесетих и осамдесетих година била неприкосновена звезда фолк музике, до те мере обожавана да је прва на естради имала свој клуб обожавалаца под називом "леписти", а њена слава стигла је и до француске телевизије која је о њој снимила репортажу. Са друге стране, "Бијело дугме" је у исто време уживало статус култног бенда међу омладином.
Фото: АТА имагес/А. Ахел
Присећајући се тих дана, Бреговић је искрено говорио о томе шта га је највише привукло код чувене певачице:
Прочитајте још
- Ја сам био заљубљен у Лепу Лукић. Не мислим заљубљен у њу као у жену, био сам заљубљен у њен хумор и зезање. Бијело дугме је изоловано живело, нисмо се никад петљали са естрадом. Е, онда се одједном појавила жеља да се више ради, јер јесмо мало радили, свирали смо једном у три године, и ајде, одједном се појавила та турнеја ТВ ревије и одједном се нађемо окружени естрадом. То је за нас било чудо невиђено - испричао је музичар за "Недељник".
Фото: Стефан Томашевић/АТА имагес
Он је додао да је читав тај свет шоубизниса био огромно откриће за чланове бенда:
- Тај свет који је имао неки хумор који ми не знамо, свет који живи на начин и радује се стварима које ви први пут видите. Ја сам Лепу Лукић гледао као чудо. Јесам био заљубљен на неки начин, не сад као да бих скакао на Лепу Лукић, вероватно јер сам се први пут сусретао са шоубиз светом, па сам био импресиониран њом. Она је причала такве невероватне простаклуке, због којих би те мама ишамарала кад кренеш тако нешто да поновиш, али је то било истовремено тако духовито и с таквим шармом, који вероватно само југ Србије има на такав начин. И то ми је било велико откриће, свима нама, не само мени.
Ово неочекивано признање из прошлости оставило је Лепу Лукић потпуно затеченом. Краљица народне музике није крила изненађење, али јој је, како сама каже, импоновало оно што је славни рокер изјавио.
- Први пут чујем за то. Брега ми то никад није рекао. Је л' стварно он то изјавио? Што би он то рекао? Имали смо ми те турнеје давних година, ишли смо аутобусом нас по 30 певача. Било је и Бијело дугме, сећам се. Лепо је то што је био заљубљен у мене, Брега је ипак Брега, није било ко. Импонује ми то, али сад је касно, имам доста година (смех). Тад нисам имала ништа с њим. Давно је то било, тад смо били сви млади - поручила је певачица уз осмех.
(Блиц)