Lazarević je saslušan na okolnosti određivanja pritvora, ali se u toku sednice onesvestio i ukazana mu je hitna medicinska pomoć, nakon čega je nastavio sa objašnjenjem zbog čega je izašao u utorak sa suđenja, rekao je za Tanjug advokat Nikola Jovanović.
Sudsko veće se povuko kako bi donelo odluku o pritvoru.
Lazarević se od 2017.godine brani sa slobode, a nakon što je otišao sa suđenja u utorak, sud je odredio pritvor zbog opasnosti od bekstva i raspisao sudsku poternicu.
Pripadnici MUP su u saradnji sa BIA uhapšili Lazarevića, navodeći u saopstenju da se skrivao u okolini Uba.
Odmah pošto je za njim raspisana sudska poternica, policija u Ubu uočila je "audi“ kojim je Lazarević upravljao i pokušala da ga zaustavi, ali se on oglušio o naređenje i nastavio da vozi, saopšteno je iz Policijske uprave Valjevo.
Policija i BIA su ga ubrzo pronašli i uhapsili, i on je sproveden u Okružni zatvor u Beogradu, gde je prema saznanjima Tanjuga, smešten u Specijalnu zatvorsku bolncu.
MUP je saopštio da će zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično delo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti, po nalogu tužilaštva, protiv njega biti podneta krivična prijava.
Valjevskoj grupi sudi se niz teških krivičnih dela - ubistva, zločinacko udruživanje, nedozvoljeno držanja oružja i eksplozivnih materija, iznuda, nanošenja lakih i teških telesnih povreda, kao i za iznudu novca.
Ova grupa je pohapšena 2009. godine, suđenje je i dalje u toku, jer je kako je ranije saopštio sud, od ukupnog broja zakazanih suđenja čak trećina bila odložena na zahtev odbrane.
Pored Lazarevića optuženi su i Zoran Jeličić, Milan Milijanović, Nebojša Goloskoković, Aleksandar Pavlović, Dejan Velimirović, Mirko Lazarević, Marko Miličković i Aleksandar Bošković.