Ана је већ дуги низ година заштитно лице музичког такмичења "Звезде Гранда". Открила је добијала и понуде да води и друге формате, али их је одбијала. 

Присетила се својих привих емисија и не може да верује да је толико година прошло:

- Када погледам данас, делује невероватно колико је времена прошло. Све је било тако спонтано и нисам ни слутила да ће "Звезде Гранда" постати толики део мог живота. Мада је мени Сале увек говорио: "Ти представљаш Гранд на најлепши могући начин и све док сам ја ту, а ти будеш желела, бићеш ту". И тако је и било. Леп је осећај када схватиш да си кроз све те године остао исти у ономе што јеси, а опет сазрео и професионално и приватно. 

- Прве емисије се сећам кроз адреналин. Пут у непознато и без икаквог искуства. Камера, студио, публика, темпо емисије… Хиљаду људи у студију, а све без грешке. Све је било ново и интензивно. Имала сам трему, али мислим да је она здрава. Чим је нема, у ствари чим немаш тај покретачки адреналин значи да ти више није стало. После емисије коментари да ми сваку емисију можемо да радимо ливе јер је увек било све без грешке и то нам је био највећи комплимент. Мени је тада било баш стало да будем добра и да оправдам поверење које ми је дато. Огромна је привилегија постати и остати водитељ најгледанијег шоу програма на овим просторима, посебно када си ту доспео без икаквог предзнања- додала је она:

– Нисам тада правила велике планове нити размишљала дугорочно. Ушла сам у све веома искрено, корак по корак. Али већ после првих емисија сам осетила да волим контакт са људима, енергију музичког програма и тај ритам телевизије који или осећаш и знаш, или не знаш. Водитељски посао у "Звездама Гранда" али и у "Неким новим клинцима" ми је донео понуде за разне ТВ формате али у њима се нисам проналазила јер нису имали везе са музиком - рекла је она за "Гранд".

БОНУС ВИДЕО: