Поред тога што је био изузетан спортиста, од малих ногу био је члан Основне организације глувих и наглувих у Крушевцу. Освајао је бројне медаље, златне плакете, турнире, колективне и индивидуалне награде, играјући за репрезентацију и клубове. Чак је успешно тренирао раме уз раме са "чујућим" спортистима у РК "Цар Лазар".
- Ишли на приватан турнир у одбојци и малом фудбалу, а ускоро их је чекао пут за Шпанију на првенство у футсалу - испричали су нам Стефанови пријатељи из Удружења након погибије 8. фебруара.
Стефан је завршио Специјалну школу за глуве и глувонеме у Јагодини. Био је ауто-лимар, једно време је радио у "Металопластици". Спорт и репрезентативни дрес били су мотиви за које је живео.
- Био је весео, увек расположен младић, никада га није држало место – испричао је за "Новости" преводилац са знаковног језика Перица Урошевић. - Кад год бисмо причали, истицао је како једва чека да заигра за Србију, желео је да отпутује на олимпијске игре.
Више од 500 људи присуствовало је сахрани Стефана Милановића. Два месеца касније, глувонеми глумци у Крушевцу, уз помоћ глумице Крушевачког позоришта Слађане Несторовић, припремили су позоришну представу у знак сећања на свог пријатеља. Звала се "Не брже од живота".
Прочитајте још
- Вероватно да би и он играо са нама, јер је прошле године био сјајан у улози Лава у представи "Најбољи другари на свету" - присећала се позната глумица за "Новости". - Тим комадом представили смо се на фестивалу у Зрењанину.
Следеће године пријатељи су организовали и Први Меморијални турнир "Стефан Милановић".
- Потрудили смо се да у турнир укључимо све спортске дисциплине у којима је био добар, а испоставило се да је осим малог фудбала, рукомета, био добар и у пикаду, одбојци, стоном тенису - испричао је тада Немања Милановић, рођени Стефанов брат. - Свуда је био омиљен... Никад нећу моћи да се опоравим што га више нема.
БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".
Нова димензија новости, ваш "Нпортал.рс".