Након новог оружаног напада на Штеклија, на друштвеним мрежама објављен је снимак напада.
На снимку се види како двојица мушкараца, од којих је према наводима македонских медија један Раде Трајковски звани Штекли, напуштају теретану и крећу се ка најближем излазу и степеницама.
Особа са слушалицама и црним шеширом прилази с леђа, затим пуца у њих и бежи.
Након пуцњаве, нападач је отрчао у супротном смеру и прошао тачно испод сигурносне камере која је све снимила. Затим је вратио пиштољ у џеп.
Нападач је одевен у бели дукс у чијем џепу носи пиштољ. На полеђини дуксерице су црне шаре. На глави му је капа са спуштеним штитницима за уши. Убица носи тамне карго панталоне и црне атлетске ципеле са белим ђоном.
Ко је Раде Трајковски Штекли?
Пре шест година македонским медијама је окружило име Радета Трајковског званог Штекли, који је повезиван са убиством младог фудбалера Мартина Јанушева. Ипак, касније је осумњичен и оптужен Филип Секуловски, звани Кобра.
Међутим, када се немили догађај десио, име 37-годишњег Штеклија се незванично доводило у везу са убиством, односно медији су тада објавили да се Секуловски срео са Штеклијем пре него што је убио Јанушева. И поред тога, он никада није оптужен за било какву улогу у крвавом чину. На дан убиства Штекли је на Фејсбуку поставио фотографију из Београда.
Он је 2021. године ухапшен у Београду након што је за њим расписана међународна потерница. Лисице су му стављене због наводне повезаности са убиством почињеним у матичној те је изручен Македонији.
Убиство младог фудбалера Марина Јанушева почињено је 3. новембра 2017. године, када је осуђени Кобра изашао из затвора на викенд где је служио казну због трговине дрогом. Према пресуди, којом је осуђен на 9 година и четири месеца затвора, Секуловски је у поподневним часовима стигао испред зграде у којој је Јанушев живео, након што га је претходно позвао „да се обрачуна“. Иако је Јанушев са собом имао и очев пиштољ, окривљени је прво извукао пиштољ марке „црвена застава” и погодио га са пет пројектила.
Летос, крајем августа, Штекли је поново био на мети, али га је тада, према писању македонских медија, спасао хибридни аутомобил у којем се возио. Међутим, пуцњава за сада непознатих лица, чије је возило касније пронађено запаљено код језера Бакалар, тумачи се као порука коју жели да пошаље одређена криминална група. Штекли није повезан са најновијим убиствима мафије, али многи трагови воде до новоформиране групе „Барон”, преноси македонски портал 4news.mk.
Штеклијево име се последњих година не помиње често у медијима, осим када је био ухапшен и изручен.
Он је ухапшен и 2011. године у Грчкој под сумњом да је намештао фудбалске утакмице у Италији. Трајковски је потом изручен Италији, где је такође било суђење за велики случај намештања утакмица у италијанском фудбалу.
Његово име није ни помињано у последњим мафијашким обрачунима, који су почели убиством Јетона Кривањева - Жиле и Енеса Исеинова-Љација из криминалне групе "Дуканђик".
Двоструким убиством у „Шиша бару” испод скопске тврђаве Кале почело је ново прегруписавање у скопском подземљу.
Убрзо након двоструког убиства, Бљерим Дачи, македонски држављанин, убијен је у Приштини, а његово беживотно тело пронађено је у аутомобилу.
На око километар од убиства пронађен је запаљен аутомобил немачке регистрације. Медији са Косова и Метохије тада су објавили да је Дачи осумњичен управо за убиство у „Шиша бару”.
Према званичним документима, Бљеримово презиме је Дачи, а променио га је у Шабани након што је одлежао 18 месеци у затвору у Пакистану као члан Ал-Каиде.
Месец дана после убиства у Приштини, у стану у Ханиотију на Халкидикију, убијен је и неформални лидер „Дуканђика” 39-годишњи Орхан Ибрахими-Оки.
Убиством Окија, злочиначка група "Дукањик" је обезглављена. Управо је ова група била главна у подземљу у сталној ривалској борби са другом групом „Беланоца”, наводи 4news.mk.