Лети је лакше осушити веш јер су материјали доста тањи, више је сунца и ветра, али зими имамо проблем са џемперима и кабастим материјалима који се и после центрифуге веома тешко и споро суше. Велики проблем настаје када се овај веш не осуши на време па од предугог стајања у оваквом стању, почне непријатно да се осећа, а онда је неупотребљив и поново може у машину. У наставку прочитајте неколико савета који вам могу помоћи. 

Проветравајте и не сушите на радијатору

Некима је једино решење да веш суше у својим домовима. У том случају веома је важно да направите струјање ваздуха и да редовно проветравате. На овај начин веш ће се брзе осушити, а тако спречавате стварање буђи у стану. Не сушите веш на радијатору, јер се на тај начин у њему скупљају бактерије, а ризикујете и појаву горе наведене буђи у стану, а то нико не жели. 

Немојте пунити сушило

Сушило на којем сушите веш не треба да буде пуно. Оставите простор између тканина да ваздух може несметано да струји.

Фото: Профимедиа

 

Када има сунца...

Уколико напољу има сунца обавезно веш изнесите напоље. Може се догодити да се веш смрзне, али када га унесете унутра, на собној температури ће брзо бити сув. 

Трик са пешкиром

Уколико немате машину за сушење веша, имамо за вас један савет. Ставите унутра са влажном одећом и један суви пешкир. Пешкир ће упити влагу која се ствара у машини, а и он ће се полако сушити са осталим вешом. Овако ће вам се одећа брже осишити и биће нежнија и мекша када је извадите из машине.

Полусув веш пеглајте одмах и немојте чекати да се осуши у потпуности, боље ће се попеглати, а пегла суши додатно и дезинфикује тканину. 

БОНУС ВИДЕО: