Претходних дана Ана Ивановић уживала је у посети Београду са својом породицом. Њен супруг, Бастијан Швајнштајгер, виђен је и на кошаркашкој утакмици између Партизана и Монака.
Као национална амбасадорка УНИЦЕФ-а, Ана Ивановић је у Београду присуствовала догађају посвећеном дигиталној писмености и превенцији дигиталног насиља. А са младима у Србији разговарала је и о важности емоционалног и менталног развоја.
Током разговора, некадашња професионална тенисерка Ана Ивановић о родитељству је напоменула да својој деци не дозвољава коришћење мобилних телефона и других уређаја.
- Емотивно и ментално развијање у данашњем свету јако је важно, управо због те технологије са којом се суочавамо, и иако се нисмо родили са тим, кроз живот и каријеру долазило је доста тога, и Инстаграм и Твитер, што је утицала на нас као спортисте и светске познате људе – рекла је Ана.
Прочитајте још
Бивша тенисерка се противи томе да деца гледају телевизију или користе таблете, сматрајући да такви садржаји могу довести до незадовољства.
- Колико пута сте ушли на Инстаграм и гледали фотографију и рекли сами себи: 'Сад се осећам супер'? Ја мислим никада. Код моје деце сам стриктна, они немају никакве уређаје, ајподове, јер мислим да то може да доведе до негативног утицаја и депресије пошто увек мислиш да неко има нешто боље - рекла је тенисерка, и додала:
- Битно је објаснити детету када телефон користимо због посла или неких других обавеза, али је јако важно да бар 15-20 минута сваког дана издвојимо за време без телефона, када ћемо се у потпуности посветити детету - истакла је Ана на конференцији.
Ана се осврнула и на утицај инфуенсера, наглашавајући да многи промовишу вредности које нису у складу са стварним животом:
- Могуће је да је лепо имати одређене ствари, али оне не доносе праву срећу.
Подсећамо, Ана и Бастијан имају три сина које настоје да заштите од јавности, због чега су се одлучили за миран живот на селу у Аустрији.
На крају, Ана је нагласила колико је значајна едукација младих родитеља и успостављање граница од самог почетка, јер су родитељи главни узор својој деци. Истакла је да је тешко ограничити употребу телефона код детета ако га ми сами непрестано користимо.
Ана Ивановић о родитељству јасно поручује да деца уче посматрајући нас. Чак и кратко време које проводимо заједно, али уз потпуну пажњу, много је вредније од целог дана проведеног физички присутних, али ментално одсутних.
(Глориа)