Мобилни телефони постали су наша свакодневница, без које не можемо да замислимо ни један битан догађај.

Као и сваки апарат, тако и мобилни уређај има своје мане и штетне ефекте.

Због различитих опасности или могућности оштећења или утицаја на околину мобилни телефон не би требало држати на следећим местима, укључујући купатило (где већина људи најчешће и носи телефон).

Фото: Профимедиа

 

 

У џепу

Не постоји особа која то не ради. Није препоручљиво да носите мобилни телефон у џепу, јер су њихови екрани осетљиви на додир, па бисте лако могли да позовете број за хитне случајеве, а да тога нисте ни свесни. Звучи сулудо,али да ли знате да се чак 30 одсто хитних позива упути - случајно и то на глобалном нивоу.

Поред тога може бити и нездраво, јер се обично препоручује растојање од центиметар и по од тела. Не треба заборавити ни на потенцијално оштећење самог уређаја.

Директно уз кожу

Бактерије са екрана ће на тај начин лако да се селе на лице са екрана, па могу бити узрочници акни или неких других кожних обољења. Поред тога, електромагнетно зрачење постаје јаче.

Фото: Профимедиа, Фејсбук принтскрин

 

 

Док разговарате мобилним телефоном, такође треба да водите рачуна о удаљености која је поменута горе, а важно је и то да телефон не прислањате на уво док не чујете да се зачуло прво звоно, јер до тог тренутка телефон успоставља везу и највише зрачи.

Испод јастука

Ако ноц́у добијате обавештења, а екран светли, то негативно утиче на производњу мелатонина, што доводи до проблема са спавањем. Било је и случајева експлозија телефона, па чак и пожара.

Покривање мобилног телефона јастуком повећава шансе да дође до прегревања, посебно при пуњењу.

На местима где је вруће

Високе температуре су штетне за електронику, па се не препоручује остављање мобилног телефона у аутомобилу, на плажи или било где на месту да буде изложен сунцу или било ком извору топлоте, пише портал Геек.хр.

Фото: Профимедиа

 

 

Никако на хладним местима

Ако је напољу хладно и температура је око или испод нуле, требало би да водите рачуна о свом мобилном телефону и не остављте га напољу или у аутомобилу дуже време нити да га излажете предуго хладноћи и користите га напољу.

Хладноћа утиче на перформансе система и посебно екрана телефона, а температурна разлика је веома штетна за уређаје, јер при враћању на топло место долази до кондензације, што може довести до квара.

На пуњачу

Наравно, пуњење мобилног телефона не штети директно вашем здрављу, али је боље да не пуните мобилни телефон преко ноћи, јер то у неким случајевима и на уређајима који од тога нису заштићени заиста може утиче на краћи радни век батерије и смањен број циклуса пуњења.

(Курир)

БОНУС ВИДЕО: