Тај "алат" омогућио би тренерима да два пута траже "челенџ" од судије и да на тај начин евентуално промене одлуку. Изгубиће право на "челенџ" само ако њихов покушај не буде успешан.

У тренутку у којем тренери позову примену технологије, судија је у обавези да прегледа своју одлуку и у другим ситуацијама неће моћи да сам процени када ће прегледати те видео-снимке. Радиће то искључиво на захтев тренера.

"ФВС" систем требало би да буде много простији од ВАР технологије, јер је потребно четири или пет камера и прилагођен је мањим такмичењима, која можда немају услове и људство да изведу пуну примену ВАР технологије са свим што она доноси.

Познати медији пишу да је једина "људска интервенција" у примени овог система бити она изведена руком техничара који ће изоштрити видео-снимак и омогућити судији да погледа.

Овај систем је већ био примењен на великим турнирима у младим категоријама, попут Светског првенства за играчице до 17 година, а тренери су наводно били задовољни резултатима.

Пјерлуиђи Колина, председник Судијског комитета ФИФА, такође је одобрио увођење овог система. "Тек смо у фази почетка пробе и нисмо уочили ништа неочекивани. Судију ставља под додатни притисак то што је на њему да процени коју ситуацију би требало да прегледа. Због тога ће тренери од сада бити одговорни за избор ситуација које желе да буду прегледане", рекао је Колина.

Овај систем биће примењен у широј употреби када га одобри Међународни борд фудбалских асоцијација (ИФАБ). Ако буде одобрен, биће примењен од 2025. године.

БОНУС ВИДЕО