Његове бројне колеге, пријатељи и породица дошли су како би му упутили последње збогом.

Дирљиве речи упутили си и музичар Неле Карајлић, глумац Милош Тимотијевић, писац Драгољуб Стојковић и продуцент Миша Могоровић који су се говором опростили од Милинковића.

Фото: З. Јовановић

 

 

 

Најемотивнији је био говор Милинковићеве ћерке Дивне која је расплакала све присутне.

- Недостајеш ми јако, не само мени, него и свима - пријатељима, колегама, сарадницима, родбини. Волела бих да смо још мало заједно. Да ли се сећаш кад смо гледали "Убиства у Мидсомеру" или "Слагалицу" уз кикирики и оно твоје здраво пиће од грејпфрута. Ја и даље не верујем шта се догодило. У "Слагалици" су увек знао број. Био си много паметан. Више неће бити реченице: "Е, идем код тате", или "Е, тата где си, једва чекам да те видим. Недостајеш ми!" Како ћу ја без тебе? Нећеш ме више никад загрлити, пољубити или певати песму. Рекла бих ти више уживо, али не могу. Радићу исто што и ти. Слушаћу рок, нећу јести бели лук, ићи ћу у средњу математичку школу и режираћу. Палићу ти свећу скоро сваки дан после школе. Молићу се више за нас и наше здравље.

Фото: Новости/З. Јовановић, АТА имагес/А. Ахел

 

 

Ти не знаш шта си све оставио за собом. Оставио си памет, љубав и веру у Бога и у све нас. Ово ћу ти ставити на гроб, а ти читај. Писаћу ти ја још, не брини. Сада бих ти рекла: "Видимо се", али не могу. Ипак ћу јести бели лук, мама каже да је здрав. Волела бих да те загрлим. Сећаш ли се шута у г****у, сваки пут је било забавније. Да ли се сећаш? Ово ћу да ти прочитам на сахрани. Не знаш колико је тешко то рећи! Волим те, тата! Сећаш ли се када си јео и слушао вести, када си ми правио ћевапе, код баке пире који си само ти умео да направиш. Тога више неће бити. Чак и мама мисли да ти правиш најбољи пире.

Отишао си на велики дан, веровао си у Бога и молитву. Али, зашто баш ти, то се питам тата? Волела бих да ми то кажеш у лице, али не знам како је то могуће. Нисам хтела да те изгубим. Сећаш ли се када сам говорила "требаш", а ти ме увек исправљаш у "треба". Желим да ми макар нешто томе слично кажеш у лице, али не можеш. Барем да си васкрснуо, али ниси, нажалост. За неколико година или деценија доћи ћемо сви горе, а ти ћеш да водиш наше душе на добар пут.

Бићеш мојих седам минута. То зна кад човек умре. Седам минута понављај најлепше ствари у свом животу. Радићу исто што и ти. Решаваћу укрштеницу иако не знам шта значе те речи, гледаћу у телефон и када ме неко позове рећи ћу исто као и ти: "Шта хоћеш, ево за пет минута", иако је прошло 10, "Пусти ме на миру! - кроз сузе је говорила Дивна.

Пре ње, глумац Милош Тимотијевић је смогао снаге да изговори тек неколико реченица.

-  Када ме је Драгољуб замолио да данас говорим питао ме је: "Да ли ти треба помоћ?", пошто глумцима увек око текста треба помоћ. Рекао сам да не треба, да ћу смислити сам. Сада седим овде и слушам ове људе који говоре дивне ствари о Милораду и схватам да овде пише Милорад Милинковић Дебели. Две и по године смо нас двојица радили заједно. Никада нисам могао да га ословљавам са "Дебели", увек сам га ословљавао по имену. Он за мене чак није био ни Милорад, он је био не Дебели, него Велики. Велики човек, велики пријатељ, велики редитељ, велики у љубави према глумцима које је обожавао. Није ни чудо што је отишао на тако велики празник. Слава му - истакао је Тимотијевић.

Биографија Милорада Милинковића

Милорад Милинковић је рођен у Београду 1965. године.

Међу његовим најпознатијим филмовима су "Мртав ’ладан", "Потера за срећ(к)ом" и "Читуља за Ескобара".

Режирао је први српски филм снимљен у 3Д технологији "Пети лептир". 

Милинковић је такође бивши певач, кантаутор, ди-џеј и фудбалски коментатор. Био је вокал и гитариста рок групе Морбиди и Мноћи и касније члан бендова Биг секс и Змајеви.
Рођен је у Београду, где је завршио Математичку гимназију 1983. Дипломирао је 1991. на Академији уметности у Новом Саду, одсек режија.

Подсетимо, Милинковићу је позлило у порти цркве где је био на литургији, а хитна помоћ нажалост није могла да му помогне.