Sagava je umro od upale pluća 24. novembra, a na sahrani su bili prisutni samo članovi njegove porodice. Nije održana nikakva javna ceremonija, rekli su njegov mlađi brat i prijatelj u saopštenju, prenosi Daily mail.

Sagava je 1981. godine studirao u Parizu kada je pozvao studentkinju Rene Hartvelt u svoj dom.

Upucao ju je u vrat, silovao je, pa narednih nekoliko dana jeo delove njenog tela.

Sagava je nakon toga pokušao da delove tela zakopa u Bulonjsku šunu. Uhapšen je nekoliko dana kasnije i priznqao je zločin policiji.

Međutim, 1983. godine francuski medicinski stručnjaci su ga proglasili nesposobnim za suđenje i prvobitno je držan u psihijatrijskoj ustanovi pre nego što je deportovan u Japan 1984. godine.

Porodica žrtve je u to vreme tražila da mu se u Japanu sudi za zločin, kako "ubica nikada ne bi bio na slobodi".

Međutim, po dolasku u Japan, japanske vlasti su ga proglasile zdravim, odlučile da je Sagavin jedini problem "anomalija karaktera" i da mu nije potrebna hospitalizacija.

 

 

Japanske vlasti nisu bile u mogućnosti da dobiju dosije njegovog slučaja od svojih francuskih kolega, koji su smatrali da je slučaj zatvoren, ostavljajući ubicu da slobodno hoda.

Sagava nije krio svoj zločin i iskoristio je svoju ozloglašenost, uključujući i memoare nalik romanu pod nazivom "U magli" u kojima se prisećao ubistva sa živopisnim detaljima.

Uprkos užasnim detaljima ubistva i nedostatku kajanja, Sagava je na neki način postao zvezda i redovno je davao intervjue domaćim i stranim medijima godinama nakon povratka u zemlju.

Poslednje godine života živeo je sa bratom, navodno je bio u invalidskim kolicima zbog brojnih zdravstvenih problema.

Ali nije pokazao nikakve očigledne znake kajanja ili promene, rekavši za Vice u intervjuu iz 2013. dok je gledao postere japanskih žena: "Mislim da bi bile ukusne".

 

BONUS: NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Za još vesti zapratite nas na našoj zvaničnoj Fejsbuk stranici - budimo "na ti".

Nova dimenzija novosti, vaš "Nportal.rs".