Uz nekoliko jednostavnih trikova koje možete primeniti sa stvarima koje već imate kod kuće čišćenje radijatora i zidova iza njih postaće mnogo lakše.

Šta vam je potrebno?

Idealno je da imate usisivač sa dugim crevom ili nastavkom za teže dostupna mesta.
Mokra krpa ili sunđer – Ovo će vam poslužiti za brisanje prašine i fleka sa zidova.
Belo sirće – Odlično je za uklanjanje tvrdokornih mrlja.
Soda bikarbona – Koristi se za uklanjanje neprijatnih mirisa i mrlja.
Starije čarape ili rukavice – Ove će vam pomoći da dođete do teško dostupnih mesta.

Foto: Profimedia

 

Koraci za brzo čišćenje:

Isključite radijatore – Pre nego što počnete, obavezno isključite radijatore da izbegnete opekotine i da vam bude lakše raditi.

Usisavanje prašine – Pomoću usisivača sa dugim crevom ili nastavkom, pažljivo usisajte prašinu i nečistoće oko radijatora i na zidovima. Obratite pažnju na uglove i mesta gde se prašina najviše nakuplja.

Priprema otopine – U boci sa raspršivačem pomešajte jednake delove vode i belog sirćeta. Ova mešavina je efikasna za uklanjanje mrlja i neprijatnih mirisa.

Brisanje zidova – Natopite krpu ili sunđer u pripremljenu otopinu i pažljivo obrišite zidove iza radijatora. Ako su mrlje tvrdokorne, pospite malo baking sode na mesto koje čistite, pa ga obrišite sunđerom.

Foto: Profimedia

 

Čišćenje teško dostupnih mesta – Uzmite staru čarapu ili rukavicu, natopite je u mešavinu sirćeta i vode, i stavite je na ruku. Tako ćete moći da dođete do uskih prostora između radijatora i zida, kao i do teško dostupnih uglova.

Osvežavanje – Nakon što ste sve obrisali, ostavite radijatore da se osuše, a zidove možete dodatno osvežiti laganim brisanjem suvom krpom.

Redovno čišćenje radijatora i zidova ne samo da poboljšava estetski izgled vašeg doma, već i povećava efikasnost grejanja. Preporučuje se da ovaj proces ponavljate barem jednom mesečno, kako bi se zadržala čistoća.

BONUS VIDEO:

(Najžena)