Централна команда америчке војске (ЦЕНТЦОМ) саопштила је да су америчке снаге обориле две иранске балистичке ракете усмерене на америчке снаге стациониране у Кувајту.

У саопштењу, објављеном на друштвеној мрежи "Икс", наводи се да су ракетни напади, који су се догодили у недељу у 23 часа по источном времену "одмах одбијени", без повређених припадника америчке војске.

Фото: Профимедиа

 

 

Ирански Корпус исламске револуционарне гарде саопштио је да је данас гађао ваздухопловну базу коју користе САД као одговор на напад на јужни Иран, без навођења о којој је бази реч.

Кувајт је активирао противваздушну одбрану и осудио иранске ракетне и нападе дроновима, оценивши да они поткопавају напоре за смањење тензија у региону, преноси ЦБЦ.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: