Пре него што почнете, важно је да прегледате хлеб. Ако приметите буђ или чудне мрље, најбоље је да га баците, јер то може указивати на кварење. Али ако се хлеб управо осушио, постоји једноставан начин да га сачувате.

Додајте влагу

Сувом хлебу је потребно мало влаге да поново постане мекан. Узмите спреј или четку и равномерно попрскајте хлеб са мало воде. Ако је кора хлеба веома густа или је хлеб изузетно сув, слободно додајте још мало воде. Пазите да цела површина хлеба буде равномерно навлажена, али не претерујте да не постане превише влажна.

Фото: Профимедиа

 

Замотајте алуминијумском фолијом

Након што навлажите хлеб, умотајте га у алуминијумску фолију. Ово ће помоћи да се влага равномерно распореди и омекша цео хлеб.

Загрејати у рерни

Ставите хлеб умотан у фолију у рерну и укључите је на 150 °Ц. Пустите да се хлеб лагано загреје 10 до 15 минута, у зависности од степена сувоће. Почните да проверавате стање хлеба након 10 минута.

Фото: Профимедиа

 

Проверите мекоћу

После десет минута извадите хлеб из рерне и проверите да ли је омекшао. Ако још увек није достигао жељену текстуру, вратите је у рерну на неколико додатних минута.

Овај једноставан трик је идеалан за ситуације када желите да избегнете бацање старог хлеба и искористите га на најбољи начин. Резултат је хлеб који је поново мекан и пријатан за јело, скоро као да је управо изашао из пекаре.

БОНУС ВИДЕО:

(Крстарица)