On je 10. januara ove godine podneo vanredni pravni lek - zahtev za ponavljanje krivičnog postupka, precizirala je za Tanjug portparol Višeg suda Tatjana Matić.
Ovaj zahtev je, kako je dodala, trenutno na odlučivanju pred vanpretresnim sudskim većem.
Veće zahtev može da odbraci, odbije ili usvoji i naloži ponavljanje postupka.
Ponavljanje postupka je moguće da se dozvoli samo ukoliko su ispunjeni taksativno nabrojani razlozi iz Zakonika o krivičnom postupku (ZKP), poput novih činjenica ili novih dokaza, lažnog iskaza, lažnog svedočneja i drugih.
Jocić je za podstrekavanje na ubistvo Marjanovića pravosnažno osuđen na 15 godina zatvora, ali mu je kazna Zakonom o amnestiji iz 2012. godine smanjena za četvrtinu, na nešto više od 11 godina zatvora.
Pročitajte još
On se u pritvoru, odnosno zatvoru neprekidno nalazi od 27. aprila 2009. godine kada je uhapšen zbog sumnje da je organizovao ubistvo hrvatskog novinara Ive Pukanića, od kojih je optužbi pravosnaznzo oslobođen 2015. godine.
Na izdržavanje kazne za ubistvo Marjanovića upućen je u zatvor 28. decembra 2012. godine.
Međutim, vreme koje je proveo u pritvoru zbog sumnje da je učestovao u ubistvu Ive Pukanića ne uračunava mu se u kaznu zatvora koju sada izdržava, pa je Jocić tužio državu tražeći odštetu od 60 miliona dinara jer je bio neosnovano uhapšen i držan skoro 1.300 dana u pritvoru.
Naime, srpski zakon ne poznaje uračunavanje vremena provedenog u pritvoru zbog jednog krivičnog dela u zatvorsku kaznu zbog drugog krivičnog dela, mada je Jocić i tu mogućnost državi nudio kao kompenzaciju za neosnovani boravak u pritvoru.