Zamenik ministra odbrane u Savetu ministara Aleksandar Goganović sastao se danas sa novoimenovanim komandantom NATO Štaba u Sarajevu, brigadnim generalom DŽejmsom Faulerom, koji je boravio u nastupnoj poseti Ministarstvu odbrane.

Tokom sastanka, Goganović je naglasio da BiH ostaje opredeljena za saradnju sa NATO savezom, ističući da je posebno značajno što je nastavljena praksa da na čelu NATO Štaba u Sarajevu bude imenovan američki general.

Foto: Depositphotos/malaha3

 

 

- U vremenu složenih bezbednosnih izazova i sukoba u svetu, važno je da gradimo partnerstvo sa NATO i jačamo regionalnu saradnju, koja doprinosi stabilnosti i bezbednosti cele Evrope - istakao je Goganović.

On je poručio da Ministarstvo odbrane i Oružane snage ostaju posvećeni saradnji sa međunarodnim partnerima, te da će zadržati predvidiv kurs u sistemu odbrane, prenosi Srna.

(Tanjug)

BONUS VIDEO: