Halid je umro prošle godine, u 72. godini, nakon duge bolesti u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu. Samo osam meseci potom otišla je i njegova supruga.
Sejda Bešlić je uz Halida bila do samog kraja i uvek mu je bila pravi oslonac i podrška. Samo nekoliko dana pre pevačeve smrti, objavljena je pesma "Raduj se, tugu meni ostavi", koju je Halid Bešlić posvetio svojoj supruzi Sejdi.
Foto: Jutjub printskrin/Bosanska Sehara
LJubavna priča Halida i Sejde Bešlić
Halid i Sejda su se upoznali krajem 1970-ih godina kada je pevač bio na početku svoje karijere i snimao prve singlove. U to vreme, Sejda je radila u fabrici čokolade. Kada ju je prvi put video na proslavi 8. marta, Halid ju je u šali zaprosio.
Ispostavilo se da to uopšte nije bila šala i da su se venčali ubrzo, nakon šest meseci veze.
Pročitajte još
- Ženu nisam upoznao na nastupu. U jednoj kafani gde sam nastupao, na ulazu u Sarajevu... Tu je radila moja svastika, bila je kuvarica, i ona me je upoznala sa ženom. Ona nije izlazila po kafanama. Kada smo se upoznali video sam da je to to, zabavljali smo se pola godine i odmah posle toga smo se venčali. Eto, tolike godine funkcionišemo i dan-danas. Bilo je teških godina u našem odnosu, ali sve smo prevazišli... Kada smo bili mlađi, to je nekako i normalno - pričao je svojevremeno pevač.
Foto: Novosti/N. Tutenjvić, ATA images/A. Ahel
Kada su se venčali 1977. godine, Sejda je napustila posao i odlučila da svoj život posveti porodici.
Iz njihove ljubavi rodio se sin Dino.
Nažalost, nisu mogli da imaju više dece i to je nešto što ih je uvek morilo.
Međutim, Sejdi je svojevremeno dijagnostikovan rak jajnika, a nakon operacije, postalo je izvesno da više neće moći da ima decu.
– Moja žena je imala problema sa jajnicima i zbog toga nismo mogli da imamo još dece. Imala je tumor na jajniku, to smo rešili operacijom i to je bila posledica. NJima nikad ništa nije falilo… Ja sam stalno putovao, radio… Ne možete se baviti muzikom, a da budete stalno kući, zato kažem da nisam osetio te trenutke na pravi način – ispričao je Halid u jednoj emisiji.
Tokom 48 godina duge ljubavne priče, Halid i Sejda su prošli kroz brojne izazove, uspone i padove.
- Još si mlada k’o nekad, Sejdo. Još si lijepa kao onog dana kad si pored mene svila gnijezdo, kad si srce meni dala ti. Raduj se, tugu meni ostavi - glase stihove pesme.
Jedan od posebno traumatičnih perioda je bio kada je Halid 2009. godine u teškoj saobraćajnoj nesreći izgubio vid na jedno oko.
Pevač je kasnije izjavio da mu je supruga bila najveći oslonac u tim teškim trenucima.
I do njegove smrti su ostali zajedno i složni u ljubavi. Najviše su se poslednjih godina radovali svojim unucima, koje im je podario sin Dino i snaha Mahira.
Najlepši životni period je usledio 2014. godine kada su postali baba i deda.
Foto: Novosti/V. Mitrić/M. Labudović
- Svaki dan sam s njima bar sat-dva ili tri. Živim u stanu pored sina, deli nas zid. Ujutro uglavnom odem kod njih na kafu i onda unučići dođu i skaču po meni. Pričaju, trče, ma svašta nešto - pričao je Halid Bešlić svojevremeno u intervjuu za Glossy.
- Mogu sve da rade, pa čak i na glavi da mi dube. Najčešće mi govore: "Deda, daj pare". Videli su pare, ali ne znaju šta je to. Smešno je kad nakon druženja s njima krenem kući, a oni iznenada kažu: "A gde su pare"?
(Espreso)