Купаћи костим потребно је опрати после сваке употребе, а важно је и како га перете да би вам трајао дуже од једне сезоне. Хлор у базенима и со у мору могу оштетити материјал или избледети га.
Зато је изузетно важно да испоштујете следећа правила.
Два кључна правила јесу да купаћи оперете одмах након употребе и да то учините ручно. Креме за сунчање, зној и остале хемикалије могу штетити његовој еластичности, а хлор у базенима може учинити да костим пожути.
Међутим, купаћи не би требало да перете у машини јер је материјал осетљивији. Уместо тога, потпопите га у хладну воду око 30 минута како бисте уклонили хемикалије и зној. Потом, у другом потапању, користите мало детрџента за веш (препоручена доза је да количина буде једнака кашичици).
Можете сипати и мало белог сирћета. Приликом прања, костим перите и трљајте флеке са унутрашње стране.
Прочитајте још
Обратите пажњу на ознаку на етикети, уколико немате времена, а одлучите се за прање у машини.Иако неке компаније производе купаће који се могу прати у машини, претходно ставите костим у врећицу за прање и укључите машину на мање интензиван систем рада.
Када га оперете, важно је и како ћете га оцедити - мало га оцедите руком, а потом умотајте у сув пешкир који треба да упије вишак воде. Никако га не сушите на јаком сунцу и избегавајте агресивно савијање тканине приликом цеђења како се не би оштетио материјал.
За још вести запратите нас на нашој званичној Фејсбук страници - будимо "на ти".
Нова димензија новости, ваш "Нпортал.рс".