Roditelji poznate voditeljke svoj život su proveli na Mašinskom fakkultetu. NJen otac Jovan je radio kao profesor na Mašinskom fakultetu, dok je majka bila obavljala posao saradnice za naučno-istraživački rad. Trudili su se da isprate kako se njihova mezimica odnosi prema školi.
- Stalno su me ubeđivali da, kada učim sa drugaricama, imam manje vremena da se družim. Nego, treba da učim sama i da onda lepo odem napolje da se igram sa vršnjacima. I bili su negde u pravu. Učila sam isključivo sama, čak su bili protiv toga da uzimam časove. Nisam imala privatne nastavnike, samo sam išla na engleski i francuski. U osnovnoj sam bila „vukovac“, a u srednjoj odličan đak. Fizika mi nije išla od ruke ‒ ispričala je Jovana svojevremeno.
Kada je došlo vreme studiranja, Jovana se opredelila za ekonomiju, pa je posle shvatila da to nije ono što ona želi:
‒ Mama je bila očajna što ne studiram kako treba. Kad naviknete roditelje na to da ste odličan đak, da nemaju nikakve probleme na tu temu, onda je sve drugačije. Odjednom rešim da neću da učim i da meni te studije idu na živce. Način na koji je Ekonomski fakultet funkcionisao te 2000. godine mnogo me je nervirao.
Pročitajte još
Međutm, njena majka je donekle "zaslužna" što je ona sada jedna od poznatijih voditeljki:
‒ Posle iscrpnih razgovora moji roditelji shvatili su da od ekonomije nema ništa. Mama mi je jasno stavila do znanja: "Slušaj, ili ćeš da studiraš ili da radiš“. Odgovorila sam okej, radiću. Jednog dana mi je rekla:
‒ Ti si na ekonomiji, a "BK" televizija ima konkurs za nova lica i traže ljude za marketing. Ti se prijaviš, daš svoj CV, kažeš da studiraš ekonomiju. Ne kažeš neuspešno, već vrlo uspešno, i onda te oni ubace tamo u marketing.
Kada je pogledala informacije o prijavi, Jovana je shvatila da konkurs nije za marketinške stručnjake, već za nova lica. Prijavila se, a ostalo je, što bi se reklo, istorija.
(Blic)